ul. Fabryczna 3 18-300 Zambrów tel: 86 271-48-31 271-22-10 fax: 86 271-21-17

Zapisy na bezpłatne zajęcia komputerowe „Lokalni Mistrzowie Kodowania”

Nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie Grzegorz Zawistowski zaprasza zainteresowanych uczniów klas IV - VI ze wszystkich szkół podstawowych z terenu powiatu zambrowskiego do udziału w bezpłatnym szkoleniu z zakresu programowania.


 

Głównym celem projektu jest promocja nauki programowania oraz pokazanie dzieciom, że może być ono dobrą i rozwijającą zabawą, która w przyszłości może rozwinąć się w pożyteczną pasję i pomóc dzieciom odnaleźć się w świecie nowych technologii. - „Programowanie coraz częściej wkracza w naszą rzeczywistość oraz pozwala lepiej zrozumieć i wykorzystać nowoczesne rozwiązania techniczne.” - mówi nauczyciel prowadzący kurs Grzegorz Zawistowski – „Udział w zajęciach pokaże dzieciom inne możliwości korzystania z komputera i sprawi, że uczestnicy projektu będą aktywnymi odbiorcami szeroko rozumianej technologii informacyjno-komunikacyjnej. (...) Poznanie zasad programowania będzie sprzyjało rozwojowi intelektualnemu i kreatywności dzieci tak, aby w przyszłości rozbudzić w nich pasję do tworzenia własnych pomysłów.” - dodaje nauczyciel. 

Projekt polega na zorganizowaniu cyklu spotkań dla dzieci z klas IV, V i VI szkół podstawowych z powiatu zambrowskiego. Dzieci na zajęciach zapoznane zostaną z przyjaznym językiem programowania Scratch. Jest to intuicyjny język programowania, który pozwala na tworzenie gier, animacji, quizów i innych projektów. Zaletą programu jest natychmiastowy efekt, jaki uczeń widzi po uruchomieniu stworzonego przez siebie programu. Ma to olbrzymie znaczenie, ponieważ dzieci oczekują szybkich rezultatów swojej pracy. Taki sposób nauki pozwala zmotywować je do dalszego zgłębiania tajników programowania.

Do udziału w zajęciach zapraszamy zarówno uczniów, którzy nie mieli do tej pory żadnej styczności z programowaniem, jak i tych, którzy już próbowali swoich sił w Scratch`u lub innym języku programowania. W ramach projektu stworzone zostaną dwie 10-osobowe grupy. Każda z nich będzie miała zorganizowane w sumie 4 zajęcia praktyczne (dwa spotkania po 2 godziny we wrześniu oraz dwa w październiku: 2- i 3-godzinne). Na ostatnich zajęciach odbędzie się konkurs, w czasie którego uczniowie będą mogli pochwalić się zdobytymi umiejętnościami. Dla uczestników przewidziane są gadżety i nagrody rzeczowe. Spotkania odbywać się będą popołudniami w nowoczesnej pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej Nr 3 w Zambrowie (ul. Magazynowa 13). Zajęcia prowadzić będzie dyplomowany nauczyciel informatyki z 18-letnim stażem pracy, pomysłodawca i redaktor naczelny (do I 2014 r.) Zambrowskiego Portalu Internetowego www.zambrow.org - Grzegorz Zawistowski oraz wolontariusze - młodzież z gimnazjów i szkół średnich.

Wszyscy rodzice zainteresowani zapisaniem swojego dziecka do udziału w zajęciach proszeni są o wypełnienie formularza rekrutacyjnego stanowiącego załącznik do niniejszego artykułu i złożenie go w sekretariacie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie, ul. Magazynowa 13. Formularz dostępny jest również na stronie www.sp3.zambrow.org 

Ilość miejsc ograniczona.

O zakwalifikowaniu uczestnika do projektu będzie decydować kolejność zgłoszeń. Rodzice zostaną osobiście poinformowani o przyjęciu danego uczestnika do projektu. Po zakończeniu rekrutacji, wszyscy rodzice zostaną zaproszeni na krótkie spotkanie organizacyjne, w czasie którego ustalony zostanie podział na grupy i harmonogram zajęć. Rodzice, którzy nie będą mogli dotrzeć osobiście na spotkanie informacyjne zostaną poinformowani o ustalonym harmonogramie zajęć (poprzez e-mail lub telefonicznie).

Projekt „Lokalni mistrzowie kodowania” realizowany jest dzięki dotacji Lokalnej Grupy Działania „Brama na Bagna”, w konkursie grantowym „Działaj Lokalnie 2015”, uprzejmości dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie oraz operatora szybkiego internetu ArcyNet.pl, która jest fundatorem nagród dla uczestników zajęć komputerowych i zwycięzców konkursu, jaki zostanie zorganizowany na zakończenie.

W załączniku do tego artykułu w formie pliku PDF zamieszczamy formularz rekrutacyjny.

XI Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Sacrum et Musica

6 września rozpoczyna się XI Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Sacrum et Musica. W ramach Festiwalu 27 września odbędzie się koncert w Zambrowie. 

Niedziela, 27 września, Kościół pw. Ducha Świętego, godz. 15.00 

Wstęp bezpłatny 


 

 

Zapraszamy na ostatni rajd rowerowy z cyklu ZAMBRÓW NA ROWERY

Serdecznie zapraszamy na ostatni rajd rowerowy z cyklu ZAMBRÓW NA ROWERY 2015. Celem wyprawy będzie Czerwony Bór.

Niedziela 6 września, wyjazd o godz. 10.00 z targowicy miejskiej przy ul. Wyszyńskiego. Powrót ok. 14.30 – 15.00.

Prosimy zabrać ze sobą: kask, kamizelkę odblaskową, koniecznie nakrycie głosy, zapasową dętkę itp. Zapewniamy napoje oraz posiłek.


 

Regulamin rajdów – http://www.sporteam.zambrow.pl/wp-content/uploads/2015/05/Regulamin-zambr%C3%B3w-na-rowery-2015.pdf

Trasa przejazdu: Zambrów, przejazd ulicami: Prymasa Stefana Wyszyńskiego, 71 Pułku Piechoty, Mazowiecką – przekroczenie drogi krajowej nr 66, Aleją Wojska Polskiego – przekroczenie drogi krajowej nr 63, Obrońców Zambrowa, Wądołkowską, a następnie przez miejscowości: Wądołki Bućki, Stare Wądołki, Krajewo Korytki, przekroczenie drogi krajowej nr 8, Krajewo Łętowo, Krajewo Borowe, Krajewo Ćwikły, Tabędz, Bacze Mokre, Czerwony Bór.

Powrót przez miejscowości: Czerwony Bór, Bacze Mokre, Tabędz, Stare Zakrzewo, Nowe Zakrzewo, Zambrów: ul. Łomżyńska – przekroczenie drogi krajowej nr 63, ul. Żytnia, ul. Generała Józefa Bema, rondo ul. Białostocka, ul. Białostocka, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego – zakończenie targowica miejska.

Łącznie do pokonania 36 km.

Karolina Ilczuk

1 września br. o godz. 12.00 zostaną uruchomione syreny alarmowe.

W celu upamiętnienia 76 rocznicy wybuchu II wojny światowej w dniu 1 września 2015 r. o godz. 12oo   na terenie miasta Zambrów zostaną uruchomione syreny alarmowe. Będzie to sygnał ciągły trwający 1 minutę.