ul. Fabryczna 3 18-300 Zambrów tel: 86 271-48-31 271-22-10 fax: 86 271-21-17

Komunikat Miejskiej Komisji Wyborczej

KOMUNIKAT
Miejskiej Komisji Wyborczej
w Zambrowie
z dnia 20 października 2014 r.
w sprawie losowania numerów list kandydatów na radnych do Rady Miasta Zambrów zarządzonych na dzień
16 listopada 2014 r.

Miejska Komisja Wyborcza w Zambrowie informuje, że w dniu 23 października 2014 r. (czwartek) o godz. 14.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta Zambrów p. 214 (ul. Fabryczna 3) odbędzie się publiczne losowanie numerów list kandydatów  do Rady Miasta Zambrów, którym nie zostały przyznane numery przez Państwową Komisję Wyborczą, Komisarza Wyborczego wykonującego czynności o charakterze ogólnowojewódzkim oraz Komisarza Wyborczego w Łomży.

 


Przewodnicząca Miejskiej Komisji
Wyborczej w Zambrowie
(-)Jolanta Barbara Gronostajska

Termin losowania składów obwodowych komisji wyborczych

Miejska Komisja Wyborcza w Zambrowie informuje, że w dniu 22 października 2014 r. (środa) o godz. 14:00 w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta Zambrów pok. 214 (ul. Fabryczna 3) odbędzie się publiczne losowanie składów obwodowych komisji wyborczych do przeprowadzenia głosowania w wyborach samorządowych zarządzonych na dzień 16 listopada 2014 r.

Przewodnicząca Miejskiej Komisji
Wyborczej w Zambrowie
(-)Jolanta Barbara Gronostajska

 

Informacja o stypendium im. Papieża Jana Pawła II dla uczniów i studentów.

Burmistrz Miasta Zambrów informuje, że w terminie od 15 do 31 października 2014r. można składać wnioski o przyznanie stypendium im. Papieża Jana Pawła II.
O stypendium mogą ubiegać się uczniowie klas maturalnych szkół publicznych ponadgimnazjalnych, uczący się w systemie dziennym i studenci studiów dziennych, studiujący na studiach pierwszego i drugiego stopnia lub jednolitych studiach magisterskich.

Ponadto uczniowie muszą spełniać następujące warunki:

 • uzyskali na świadectwie ukończenia klasy przedmaturalnej średnią ocen nie niższą niż 5,0,
 • dochód netto z miesiąca września 2014r. na osobę w gospodarstwie domowym ucznia nie może przekroczyć kwoty 912 zł,
 • zamieszkują na terenie miasta Zambrów przez okres co najmniej pięciu lat przed datą złożenia wniosku.

Studenci mogą ubiegać się o stypendium jeśli spełniają następujące warunki:

 • uzyskali średnią ocen na studiach w poprzednim semestrze nie niższą niż 4,5, a studenci I roku na świadectwie maturalnym średnią nie niższą niż 5,0,
 • w dniu składania wniosku nie przekroczyli 25 roku życia,
 • dochód netto z miesiąca września 2014r. na osobę w gospodarstwie domowym studenta nie może przekroczyć kwoty 912 zł,
 • zamieszkują na terenie miasta Zambrów przez okres co najmniej pięciu lat przed datą złożenia wniosku.

Szczegółowe informacje dotyczące stypendium im. Papieża Jana Pawła II znajdują się w uchwale Nr 207/XLII/06 Rady Miasta Zambrów z dnia 25 kwietnia 2006r.
Dodatkowych informacji można uzyskać w pokoju 207 Urzędu Miasta Zambrów lub telefonicznie pod numerem 271-22-10 wew. 37.

 

Kolejni przedsiębiorcy dołączyli do programu "Zambrów Przyjazny Rodzinie 3+"

Uprzejmie informujemy, iż w piątek 17 października o godzinie 8.00 do programu „Zambrów Przyjazny Rodzinie 3+” dołączyli kolejni zambrowscy przedsiębiorcy:

• Paweł Janczewski – prowadzi działalność gospodarczą w Zambrowie przy ul. Gen. J. Bema 2A pod nazwą: Paweł Marcin Janczewski „KAMELEON”, salon fryzjerski damsko-męski. Oferuje 10% zniżki na usługi: strzyżenie męskie, damskie i dziecięce, koloryzacja, refleksy, sombree, czesanie okolicznościowe, regeneracja włosów,

• Ireneusz Sutkowski – prowadzi działalność gospodarczą w Zambrowie, przy ul. Gen. J. Bema 2A pod nazwą: Ireneusz Sutkowski „KAMELEON”. Oferuje zniżki 10% na: przekłuwanie uszu, masaże, kosmetyka twarzy, stylizacja paznokci, remonty wnętrz.


 

Przypomnijmy, że program wszedł w życie 29 października 2013 roku i cieszy się dużą popularnością zarówno wśród rodzin wielodzietnych, jak i firm. Aktualne statystyki dotyczące programu:

- 293 rodziny złożyło wnioski o przystąpienie do programu,

- 1299 wydanych kart,

- w programie udział biorą 34 firmy oraz 3 podmioty miejskie,

Przedstawiamy aktualną listę partnerów programu

 

 

 • IMG_9050
 • IMG_9051
 • IMG_9053
 • IMG_9056
 • IMG_9058

 

Dofinansowanie dla przedsiębiorczych

Zapraszamy osoby z pomysłem na biznes do udziału w projekcie pt. "Akcelerator Przedsiębiorczości Akademickiej Santander Universidades" organizowanym przez Park Naukowo-Technologiczny "Technopark Gliwice" w partnerstwie z Politechniką Śląską i Bankiem Zachodnim WBK, w ramach Santander Universidades. Projekt skierowany jest do osób chcących rozwijać swój pomysł biznesowy.

W ramach projektu uczestnicy skorzystają ze szkoleń, podczas których będą rozwijać swój model biznesowy, aby w końcu zmierzyć się podczas Konkursu i walczyć o nagrody: dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości 40 000 zł lub udział w wizycie studyjnej!


 

Celem inicjatywy jest popularyzowanie metody tworzenia modeli biznesowych wśród studentów, absolwentów (do roku czasu), doktorantów oraz pracowników naukowych z całej Polski. Model biznesowy stanowi wizualne ujęcie istotnych obszarów działalności firmy. Celem stworzenia kanwy modelu biznesowego jest nowatorski sposób przedstawienia przesłanek stojących za sposobem, w jaki organizacja tworzy wartość dla klienta oraz zapewnia i czerpie zyski z tej wytworzonej wartości. Model biznesowy określany jest często jako nowoczesne ujęcie dość schematycznego biznes planu z uwagi na możliwość jego ciągłego udoskonalania.

Nabór zgłoszeń jest otwarty i ma charakter ciągły. Aby wziąć udział w projekcie należy złożyć aplikację i opisać swój pomysł na innowacyjną działalność gospodarczą, produkt czy usługę. O zakwalifikowaniu do projektu zdecyduje komisja Technoparku na podstawie złożonej dokumentacji. Poszukiwane są nowatorskie i ciekawe pomysły, jednak istotne jest również ich odzwierciedlenie w realiach rynkowych.

W projekcie weźmie udział 40 osób, które zostaną podzielone na cztery grupy i skorzystają z 35 godzin intensywnych szkoleń mających na celu doskonalenie modelu biznesowego. Szkolenia odbędą się na przestrzeni dwóch miesięcy i rozpoczną się już w listopadzie. Efektem projektu będzie Konkurs, podczas którego Komisja, w skład której wejdą przedstawiciele Santander Universidades, Banku Zachodniego WBK, przedstawiciele Parku Naukowo-Technologicznego „TECHNOPARK GLIWICE” oraz zaproszeni goście, oceni prace Uczestników i wyłoni 15 najlepszych, które podczas prezentacji będą walczyć o nagrody główne: dofinansowanie na rozpoczęcie działalności lub udział w wizycie studyjnej.

Opcjonalną nagrodą dla osób, które nie zamierzają realizować swojego pomysłu biznesowego będzie 3-miesięczny staż w Centrum Bankowości Korporacyjnej Banku Zachodniego WBK w Katowicach.

Więcej informacji na stronie: http://FunduszeNaFirme.pl