ul. Fabryczna 3 18-300 Zambrów tel: 86 271-48-31 271-22-10 fax: 86 271-21-17

Św. Mikołaj i renifery odwiedziły Zambrów

Żywe renifery, św. Mikołaj, elfy, świąteczny nastrój – jednym słowem magia świąt zawitała do Zambrowa. Wczoraj w ramach Mikołajek Urząd Miasta Zambrów zorganizował dla mieszkańców świąteczny event, w ramach którego można było odwiedzić zagrodę św. Mikołaja, zasiąść w saniach i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Już od godz. 10.00 parking przy ZKS Olimpia Zambrów wypełnił się licznymi grupami najmłodszych mieszkańców miasta. Do Zambrowa specjalnie na świąteczne wydarzenie przyjechały również dzieci z Wygody, Andrzejewa oraz Ostrowi Mazowieckiej. W oczekiwaniu na spotkanie z św. Mikołajem dzieci chętnie robiły sobie zdjęcia z miejską maskotką „Zambrusiem”, która także tego dnia była obecna podczas eventu.

Już niebawem kolejne świąteczne wydarzenie. 14 grudnia o godz. 15.00 (parking ZKS Olimpia Zambrów, ul. Wyszyńskiego 8) do Zambrowa zawita ciężarówka Coca-Coli. Również i tu możemy spodziewać się wiele atrakcji dla dzieci oraz dorosłych.

Serdecznie zapraszamy.

Obszerna fotorelacja - Kliknij tutaj.

Justyna Włodkowska - Kurpiewska


 • 060
 • 113
 • IMG_2254
 • IMG_2256
 • IMG_2258
 • IMG_2264
 • IMG_2283
 • IMG_2290
 • IMG_2293
 • IMG_2302

 

Kolejni partnerzy zambrowskich kart


Uprzejmie informujemy, iż 5 grudnia 2016 roku do programu „Zambrów Przyjazny Rodzinie 3+” oraz „Zambrowskiej Karty Seniora 60+” dołączyła firma Pracownia Protetyki Stomatologicznej Stanisław Olszewski z siedzibą na ulicy Przykoszarowej 5 oferująca 50% zniżki na pęknięte protezy oraz dostawianie zębów po usunięciu do protezy.

Również tego samego dnia umowę w gabinecie Burmistrza Miasta Zambrów podpisał właściciel firmy PHU Grzegorz Kulesza „Sala zabaw Urwislandia”, który zaoferował zniżkę w wysokości 30% na bilet wejściowy zwykły i 20% na organizację przyjęć dla posiadaczy karty „Zambrów Przyjazny Rodzinie 3+”.

Aktualne statystyki dotyczące programów:

Zambrów przyjazny Rodzinie 3+:

• 385 rodzin

• Wydano 1828 kart

• W programie uczestniczy 50 firm i podmiotów

Zambrowska Karta Seniora 60+:

• Wydano 720 kart

• W programie uczestniczy 16 firm i podmiotów

Aktualna baza firm uczestnicząca w programach dostępna w zakładce Dla mieszkańca Rodzina 3+ Senior 60+

Justyna Włodkowska - Kurpiewska


 • IMG_2222
 • IMG_2227
 • IMG_2228
 • IMG_2231
 • IMG_2236

 

Konkurs Mistrz Recyklingu Maks

Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie pod nazwą Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady, odbywa się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Konkurs stanowi publiczną kampanię edukacyjną zgodną z polskimi i europejskimi standardami wynikającymi z prawa ochrony środowiska i związanych z nim ustaw. Będzie to trzecia edycja naszego ogólnopolskiego konkursu.

Konkurs odbędzie się od 15.01.2017 do 30.03.2017. W ramach konkursu uczniowie odpowiadają na 10 pytań zamkniętych oraz pięć pytań otwartych związanych z prawidłową gospodarką odpadami komunalnymi, a także opakowaniowymi oraz ZSEiE. Jury oceni prace konkursowe nadesłane w trzech kategoriach do 30.04.2017, a następnie wyłoni zwycięskie ekozespoły, które pojadą na wyprawę do wybranego Parku Narodowego lub odbędą wizyty studialne do najnowocześniejszych instalacji odzysku i recyklingu odpadów w Polsce. Na zgłoszenia czekamy do 15.01.2017 roku. Nauczyciele lub opiekunowie zgłaszają ekozespoły z klas 3-6 szkół podstawowych. Uczestnicy ekozespołu wspólnie podczas jednej lekcji edukacji ekologicznej (może to być koło pozalekcyjne, zajęcia świetlicowe lub inne spotkanie) rozwiązują trzy gry edukacyjne w formie aplikacji internetowych na temat recyklingu odpadów. Na stronie internetowej konkursu znajduje się scenariusz lekcji edukacji ekologicznej do pobrania bezpłatnie, w celu przeprowadzenia konkursowej lekcji edukacji ekologicznej o postępowaniu z odpadami.


Wszystkie trzy aplikacje, tzn: Kultura Segregacji, Lider Elektrorecyklingu oraz Mistrz Recyklingu są dostępne bezpłatnie na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne (google play, strona www.chlorofil.com.pl, www.rekopol.pl) w Internecie. Pierwsza z nich uczy złotych zasad selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych, druga najnowocześniejszych technik wykorzystywanych do segregacji odpadów komunalnych, trzecia jak poddać recyklingowi zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny na przykładzie lodówki.

Po pokonaniu gier edukacyjnych i odpowiedzi na pytania zamknięte uczestnicy ekozespołów odpowiadają na pytania otwarte. Odpowiadając na nie poznają m.in.: pięć najważniejszych powodów, dla których recykling jest ważny. Przyglądają się recyklingowi konkretnych surowców wtórnych stali, aluminium, szkła, miedzi i torebki foliowej (PE) Będą mieć możliwość realizacji galerii najciekawszych przedmiotów wyprodukowanych z surowców wtórnych.

Zgłoszone ekozespoły otrzymają bezpłatnie komiksy nt recyklingu odpadów oraz plakaty informacyjne. Wszystkie dokumenty i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej www.chlorofil.com.pl. Dołączamy logo konkursu do publikacji oraz inne materiały wizualne nt konkursu do wykorzystania. Zapraszamy także do zgłaszania chęci organizacji imprezy ekologicznej „Ekopiknik z Maksem” akcji edukacyjnej towarzyszącej konkursowi, połączonej z wystawą, projekcją filmu oraz zbiórką elektrośmieci.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszeniowa

1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

Światowy Dzień AIDS obchodzimy co roku, 1 grudnia. To dzień jednoczenia się w walce z HIV, wspierania osób żyjących z tym wirusem, jak również edukacji, która może uratować wielu z nas. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS i ich bliskimi jest Czerwona Kokardka – nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zambrowie informuje, iż po trzydziestu latach od rozpoznania pierwszego w Polsce zakażenia HIV, skala problemu wciąż jest duża. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, od początku epidemii (1985r.) do 31 sierpnia 2016r. zakażenie HIV stwierdzono u 20.756 osób, odnotowano 3.408 zachorowań na AIDS, a 1.348 chorych zmarło.

Obecność Kokardki w sferze publicznej podczas obchodów Światowego Dnia AIDS przypomina, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i powinny mieć możliwość życia i pracy w swoim środowisku, pamiętając równocześnie o obowiązku ochrony innych przed zakażeniem. Zakażenie HIV nie wywołuje charakterystycznych objawów. Jeśli nie zrobi się testu diagnostycznego, można przez wiele lat nie wiedzieć o zakażeniu. Pamiętajmy, że te badania mogą ocalić nie tylko nas samych, ale też wielu innych, w tym naszych najbliższych.


 

Chcesz poznać swój status serologiczny i dowiedzieć się, czy zakażenie HIV Cię dotyczy Zrób test na HIV.

Przyjdź do Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego w Białymstoku przy ul. Bema 2, lok. 010, 011 w poniedziałki i środy w godz. 15.00 – 17.30. Dodatkowo test w kierunku HIV możesz wykonać w Punkcie Konsultacyjnym przy Klinice Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, przy ul. Żurawiej 14, pawilon C, niski parter.

Warto się testować !

Podkategorie