ul. Fabryczna 3 18-300 Zambrów tel: 86 271-48-31 271-22-10 fax: 86 271-21-17

Top Inwestycje Polski Wschodniej 2016. Zambrów w pierwszej 10. Głosujmy !!!

Trwa głosowanie w plebiscycie PortalSamorządowy.pl i spółki PTWP, w którym wybierane są najlepsze inwestycje roku w Polsce Wschodniej. Do 12 września każdy może oddać jeden głos za lub przeciw każdej z 20 nominowanych inwestycji. Dodatkowo tegoroczni laureaci, czyli 10 inwestycji, które zyskają uznanie Rady Konsultacyjnej złożonej z fachowców z branży inwestycyjnej i samorządowców otrzyma specjalną nagrodę.

Powiększenie terenów inwestycyjnych w Zambrowie zostało nominowane w konkursie Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej 2016. GŁOSUJMY NA ZAMBRÓW !!!

Głosowanie odbywa się na stronie: www.portalsamorzadowy.pl Najlepiej oceniona inwestycja otrzyma specjalną nagrodę od czytelników PortaluSamorzadowego.pl podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się 22 i 23 września w Białymstoku. Na półmetku głosowania internautów nie widać zdecydowanego lidera, kilka projektów ma zbliżoną liczbę głosów. To oznacza, że czeka nas zawzięta rywalizacja i każdy głos może okazać się ważny. Konkurs Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej 2016 dotyczy inwestycji oddanych do użytku w ostatnim roku, zrealizowanych przez samorządy, spółki komunalne lub inne podmioty, nad którymi faktyczne władztwo sprawuje samorząd.

Od września Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia tematyczne


Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach tematycznych dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Od września ruszają zapisy na zajęcia: Klub Tańca Nowoczesnego, Klub Tańca Towarzyskiego, Teatr Młodego Aktora, Pracownia Tkaniny (Batik i Tkactwo), Teatr Ekstremalny, Koło Plastyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z szczegółowym programem zajęć:

1. Klub Tańca Nowoczesnego – zajęcia w poniedziałki w sali tanecznej MOK z podziałem na grupy wiekowe:

godz. 17.00 – dzieci do 6 lat

godz. 18.00 – dzieci od 7 do 13 lat

godz. 19.00 – młodzież powyżej 13 lat

godz. 20.00 - dorośli 30+

Spotkanie organizacyjne 5 września 2016r. Zapisy bezpośrednio u instruktora. Zajęcia płatne 50 zł miesięcznie/os.

2. Klub Tańca Towarzyskiego - zajęcia w środy i piątki w sali tanecznej MOK z podziałem na grupy:

środa: godz. 15.30 – 17.00 grupa zaawansowana

piątek: godz. 15.30 – 16.15 grupa średniozaawansowana, godz. 16.15 – 17.00 grupa początkująca, godz. 17.15 – 18.00 kurs tańca dla dorosłych.

Spotkanie organizacyjne 7 i 9 września 2016r. Zapisy bezpośrednio u instruktora. Zajęcia płatne 40 zł miesięcznie/os.

3. Teatr Młodego Aktora – zajęcia w środy w godz. 17.00 – 20.00 w sali tanecznej MOK dla dzieci i młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Spotkanie organizacyjne 7 września 2016r. w godz. 16.00 – 17.00. Zapisy bezpośrednio u instruktora. Zajęcia bezpłatne.

4. Pracownia Tkaniny (Batik i Tkactwo) – zajęcia w czwartki i piątki dla osób dorosłych i młodzieży ze szkół ponadpodstawowych w godz. 18.00 – 20.00. Zajęcia  od 8-9 września 2016r. Zapisy bezpośrednio u instruktora. Zajęcia bezpłatne.

5. Teatr Ekstremalny – zajęcia we wtorki dla dzieci ze szkół podstawowych w godz. 17.00 – 18.00 w sali tanecznej MOK. Spotkanie organizacyjne 13 września 2016r. Zapisy bezpośrednio u instruktora. Zajęcia płatne 50 zł miesięcznie/os.

6. Koło Plastyczne – zajęcia w czwartki i piątki (do wyboru) dla dzieci ze szkół podstawowych w godz. 16.00 – 17.30. Grupy maksymalnie 10 – osobowe z podziałem na grupy wiekowe. Pierwsze zajęcia 29/30 września 2016r. Zapisy bezpośrednio u instruktorów. Zajęcia bezpłatne.

Więcej szczegółów o wydarzeniach w Kalendarzu Urzędu Miasta Zambrów oraz stronie www.mokzambrow.pl

 

Komunikat Burmistrza Miasta Zambrów

działając na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz.U. z 2015 roku poz. 1774 z późn. zm.) podaje do publicznej wiadomości, że w siedzibie Urzędu Miasta Zambrów przy ul. Fabrycznej 3 wywieszony został na tablicy ogłoszeń na okres 21 dni (od 22 sierpnia do 12 września 2016 roku) wykaz pawilonów handlowych typu lekkiego nr 22, 28, 30 położonych przy ul. Wyszyńskiego 14 w Zambrowie, przeznaczonych do najmu na czas nieoznaczony.

Ostatnia szansa na zostanie Liderem w Zambrowie!

Ostatnia szansa na zostanie Liderem w Zambrowie! To już ostatni moment na zostanie Liderem SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – znanych, ogólnopolskich projektów pomocowych organizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA. Swoją szansę na rozwój otrzymają łącznie 30 osób z woj. podlaskiego i aż 950 w całej Polsce. Kandydaci mogą zgłaszać się przez stronę www.superw.pl. To od Lidera zaczyna się Paczka i Akademia! Tylko tam, gdzie teraz znajdzie się Lider, pomoc otrzymają rodziny i dzieci w potrzebie.

Rejon SZLACHETNEJ PACZKI w Zambrowie wciąż czeka na zgłoszenie.


- Mądra pomoc najbardziej potrzebującym, realny wpływ na swoją społeczność, a także rozwój kompetencji menadżerskich i wartościowe kontakty– to tylko niektóre z korzyści, jakie z udziału w projekcie wynosi Lider SZLACHETNEJ PACZKI lub AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – informuje Agnieszka Czapla ze Stowarzyszenia WIOSNA. Funkcja Lidera to idealna propozycja dla tych, którzy chcą zdobyć cenne na rynku pracy doświadczenie, a także dla tych, którzy już zdobyte doświadczenie pragną przekuwać w dobro oraz pomoc dzieciom i pomoc ubogim.

Kim jest Lider?

Do zadań Lidera należy przede wszystkim lokalne, całoroczne zarządzanie projektem – SZLACHETNĄ PACZKĄ lub AKADEMIĄ PRZYSZŁOŚCI. To Lider rekrutuje zespół wolontariuszy i koordynuje jego pracę, dociera do ubogich rodzin i dzieci z problemami, oraz wspólnie z wolontariuszami łączy potrzebujących z darczyńcami, którzy przygotowują pomoc. Jego rola jest bardzo ważna – to od tego, czy znajdą się teraz Liderzy, zależy skala pomocy jaką otrzymają dzieci i rodziny w potrzebie w województwie podlaskim.

Historie Liderów – doświadczenie, które zmienia życie

Dlaczego warto zostać wolontariuszem, jakim jest Lider? - To jest taki wolontariat jak Harvard, czyli jak go skończysz, to po nim jesteś już innym człowiekiem. Człowiekiem, który dużo potrafi i jest sprawczy – tłumaczy ks. Jacek WIOSNA Stryczek, Prezes Stow. WIOSNA.

Bartosz Płaszczyński – były Lider SZLACHETNEJ PACZKI w Krakowie, obecnie dyrektor logistyki w dużej firmie. - Swoją przygodę z Paczką zaczynałem w Krakowie, będąc niepewnym siebie chłopakiem, który niechętnie rozmawiał z obcymi. Rok później sam zbudowałem 28-osobowy zespół wolontariuszy i koordynowałem jego pracę przez kilka miesięcy – opowiada Bartosz. - Okazało się, że doświadczenie z zakresu zarządzania i pracy z zespołem przełożyło się na moją pracę zawodową. Po studiach przeprowadziłem się do Warszawy i dostałem pracę na stanowisku menedżerskim – dodaje.

Jak się zgłosić?

Kandydaci na Liderów mogą zgłaszać się przez stronę www.superw.pl.

- Zachęcamy, by nie zwlekać ze zgłoszeniami, ponieważ liczba lokalizacji, gdzie poszukujemy Liderów, jest ograniczona - podkreśla Agnieszka Czapla ze Stowarzyszenia WIOSNA.

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc wybranym przez siebie rodzinom. Tylko rok temu, projekt połączył ponad 1 mln Polaków. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI jest siostrzanym projektem Paczki i pomaga dzieciom, które mają problemy w szkole i nie wierzą w siebie.

„Reggae Festiwal Pożegnanie Lata 2016” w deszczowej aurze

Muzyka reggae rozbrzmiała podczas tegorocznego „Pożegnania Lata 2016”.

O godz. 16.00 rozpoczęły się koncerty w ramach „Reggae Festiwal Pożegnanie Lata 2016”. Na zambrowskiej scenie wystąpiły zespoły: Rootzmans, Jafia, King lover & Bas Tajpan oraz gwiazda wieczoru DAAB. Deszczowa aura niestety nie sprzyjała dużej frekwencji podczas koncertów.


 

 

Poza koncertami zambrowianie uczestniczyli w konkursach sponsorowanych z nagrodami oraz bawili się w specjalnie przygotowanej strefie rozrywki, gdzie dostępne były różnego rodzaju karuzele czy dmuchane zjeżdżalnie oraz stoiska gastronomiczne.

Organizatorem „Reggae Festiwal Pożegnanie Lata 2016” był Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Zambrów.

Fotogaleria „Reggae Festiwal Pożegnanie Lata 2016” - Kliknij tutaj

Redaktor: Justyna Włodkowska - Kurpiewska